Plastik Kuşkonmaz Ürün Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Plastik Kuşkonmaz Ürün Modellerimiz

Model : 1 


Uzunluk : 25 CM
Genişlik : 12 CM
Diken Uzunluğu : 10.5 CM

Ürün Kullanımı : 25cm uzunluğundaki plastik kuşkonmaz modelimiz bina çatısı , cam önü , kamelyalarda , verandalarda , teraslarda tercih edilmektedir. Uzunluk avantajı ve saydam olması nedeniyle göz zevkinizi bozmaz ve size kuşlardan ve getirdiği hastalıklardan uzak tutarak sağlıklı bir yaşam alanı sunar.

Model : 2Uzunluk : 50 CM
Genişlik : 15 CM
Diken Uzunluğu : 11 CM

Ürün Kullanımı : 50 cm uzunluğundaki plastik kuşkonmaz bariyerimiz , iş merkezi çatı kaplamada , camekan gökdelenlerde , gerilim hatlarında , gemilerde , hava yolları anten vb ekipmanlarda , elektrik direklerinde , elektrik tellerinde uzunluk avantajı , saydamlık ve kırılmaması ile sıklıkla tercih edilmektedir.

Özellikleri

1. En: 15 cm. (Standart model-orta büyüklükteki kuşlar için) 
2. Uzunluk: 50 cm. 
3. Yükseklik: Taban yüksekliği dahil 11 cm 
4. Şeffaf Polikarbonat plastikten imaldir. 
5. Alt tablo uçları yanlış montaja engel olmak için özel puzzle kilit sistemlidir. Bu sayede düzgün bir montaj imkanı sağlar, ara boşluklar oluşmadığından kuşların geçebileceği açıklıklar oluşmaz. 
6. ½ metrede 14 diken bloğu, Tek bir diken bloğunda 3 çubuk; 14 diken bloğunda toplam 42 çubuk bulunur. 1 metrede 84 çubuk bulunur. 
7. UV dayanıklılığına sahiptir. 8. ESCR (Çevresel etkili çatlamaya dirençli nem, basınç vb.) 
9. Mukavemetli, kırılmaya dayanıklıdır. 
10. Metal içermez, metal kaplama veya boya içermez, paslanmaz, çürümez, korozyona uğramaz. 
11. B1 yanmazlık sınıfındadır, alevi taşımaz. 
12. Kimyasal etkilere dayanıklıdır. 
13. Elektrik iletkenliği yoktur. 
14. Hafiftir, uygulandığı yüzeye yük bindirmez. 
15. Özel renk imal edilmektedir. Özel renk imal edilmesi için minimum sipariş miktarı 1000 m/tül' dür. 
16. Koli içeriği 50 m/tül. 
17. Sahip olduğu belgeler : TS EN 60068-2-75:2000, TS EN 60112:2006 +A1:2010, TS EN 60695-2-10:2003, TS EN 60068-2-1:2009, TS EN 60068 -2-2:2012 + CE (montaj personeline ve mücadele ettiği canlıya fiziksel zarar vermez)

Model : 3


Uzunluk : 1 M
Genişlik : 10 CM
Diken Uzunluğu : 10.5 CM

Ürün Kullanımı : 1 Metre uzunluğundaki plastik kuşkonmaz dikenimiz genellikle , büyük yapılarda , yüksek gerilim hatlarında , orta gerilim hatlarında , bina çatısı kaplamada , gemi güvertelerinde , hava yolları anten ve diğer önemli ekipmanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Uzunluktan tasarruf etmek için tercih edilmektedir.

Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda hazırladığımız Plastik Kuşkonmaz Dikenleri Kullanım amaçlarına göre sınıflamak gerekirse ;

Tarihi Binalarda ve Tarihi Eserlerde Kuş Problemi

    Kuş dışkısı, içerdiği amonyak ve ürik asit nedeniyle tarihi binalarımızda ve eserlerimizde bozulmaya neden olan başlıca biyolojik etkenlerdendir.

    Kuşkonmaz Bariyer, tarihi binalar ve tarihi eserlerde kuş problemlerini engelleyen ekonomik bir sistemdir.

    Kuşkonmaz Bariyer, koruma ve yeniden yapılandırma uzmanları, sanat tarihçileri, mimarlar ve şehir ve daha genel olarak tarihî veya geleneksel alanların korunması ve geliştirilmesiyle ilgili diğer tüm disiplinlerin uzmanları tarafından sevilen ekolojik, uzun ömürlü, görsel kirlilik yaratmayan bir restorasyon ürünüdür.

    Avrupa' da bulunan Uluslararası Anıtlar ve Alanlar Konseyi (ICOMOS) ve Uluslar arası Müzeler Konseyi (ICOM) gibi uluslar arası uzman kurumlarda kuşlara önlem olarak bu tür uygulamalar zaten uzun zamandır kullanılmaktadır.

    '' Önce bizler binaları şekillendiririz sonra onlar bizleri şekillendirir.''

Özel ve Tüzel Tarım İşletmelerinde ve Besicilikte Kuş Problemi

    Ülkemizde özellikle kuş gribi ile birlikte tarımsal yapılarda kuşlara karşı alınan önlemler bir kez daha öne çıkmıştır.

    Hayvan barınakları, tarım ve gıda üretim hatları, depolar ve silolar kuş probleminden en çok etkilenen yerlerdir. Hayvanlardan insanlara yaklaşık 250 hastalık geçiyor, bunlardan 50'si Türkiye'de de görülüyor.

    Özellikle kuşların göç yolu üzerinde bulunan ve kuşlara kalıcı ikamet imkanı sunan doğal bir cennet olan ülkemizde göçmen kuşlar aracılığıyla da Kuş Gribi, Batı Nil Virüsü ve Salmonella Virüsü girişleri görülebiliyor.

    Kuşkonmaz Bariyer, tarım işletmelerinde kuş problemlerini engellemeye yönelik  ekonomik bir sistemdir.

    '' Kuşkonmaz Bariyer ile Tarım işletmelerinde, göçmen veya yerleşik kuşlara karşı alacağınız her önlemle; hastalık oluştuktan sonra harcayacağınız para,  telafisi olmayan teleflerin ve emek kaybınızın önüne geçebilirsiniz.''

İşletmelerde Karşılaşılan Kuş Problemleri

    Uçan, Yürüyen ve Kemiren her türlü zararlı tabir edilen hayvana genel olarak '' Pest '' denir.

    Kuşlar üretim ve depolama yapan her firmada problemdir. Kuş dışkısı mikrobik ve asidik olduğu için gıda veya gıda dışı üretim veya depolama yapan işletmelerde problemler yaratır.

    Gıda üretiminde kuş dışkısı gıdaya bulaşırsa ürünü kontamine eder. Kuş dışkısı, ürünleri işlediğiniz makinaların arızalanmasına sebep olur. Üretimini yaptığınız ürünler veya ürün kolilerinin üzerinde kuş dışkısı eğer ihracat yapıyorsanız ürünlerinizin geri iade edilmesine neden olur. Bu durum insan sağlığı için de risk oluşturduğunu tekrar belirtmekte fayda vardır.

    Aynı durum örneğin, mermer üreticilerimiz için de geçerlidir. Mermeri keser, işler, parlatılır. Palete alır, sevke hazırlar. Fakat 1 kuşun dışkısı hazır paletteki mermeri yakar veya sevk ambalajını kirletir ve bunun için ürünü geri iade almak zorunda kalır.

    Başka üretim veya depolama yapan firmalarımızda da durum çok farklı değildir. Kuşkonmaz Bariyer üretim ve üretim sonrası ürünlerinizi koruma altına alır, hijyen ve emek kaybınızın önüne geçer.


    Outside diye tabir edilen dış mekan kameraları ve mobeseler de kuşların konaklamayı sevdiği noktalardan biridir. Kuş dışkısı, kameraları kirleterek düzgün kayıt alınmasını engeller ve güvenlik zafiyeti oluşturur. Kameralara ulaşmak ve temizlemek de her yerde çok mümkün olmayabilir.

     Kuşkonmaz Bariyer outside kameralarda ve mobeselerde kuşların kamera üzerine konmasını engeller ve güvenlik kayıtlarınızı korumaya yardımcı olur.

    Dış mekanlarda bulunan reklam tabelaları ve totemler de kuşlardan etkilenir. Bilboard ve Totemlerinizde reklamlarınız tertemiz tabelalarda yayınlansa, hem müşterileriniz için hem de sizler için daha güzel olmaz mı?

     Kuşkonmaz Bariyer kendini yağmurla yıkayan bir malzemedir. Reklam tabelalarınızı temizletmek için harcayacağınız temizleme ücreti cebinizde kalır.


    Ev gibi yaşam alanlarımız da kuşlardan dolayı bazen zarar görmektedir. Çatı oluklarının kenarları, yağmur tahliye borularının köşebentleri, söveler, parapetler, bahçe veranda, kombilerin dış boruları, taş barbekü üzeri ve içleri, baca üzeri ve içleri, balkonlarda dolap üzeri ve içleri, panjur kutuları, tente ve gölgelik kutu üzerleri hatta çiçek yetiştirmek için balkonumuza yerleştirdiğimiz saksılarımız… hepsi kuşların konaklamayı veya yuvalanmayı sevdiği yerler arasındadır.

    Peki kuşları bizler için bu kadar önemli yapan konu nedir?

    Sadece evimize bakmak için aldığımız kuşlar değil hayatımız içine dahil olan tüm kuşlardan  kuş gribi, zature, astım, alerji ve salmonella gibi hastalıklar alırız. Bebekler ve küçük çocuklar, yaşlılar, astım hastaları, hamile kadınlar ve bağışıklık sistemi güçsüz kişiler için kuş dışkısı ölüme kadar götürebilecek hayati öneme sahip bir konudur.  Hamileler için tehlike oluşturabilecek toksoplazma hastalıklarına sebep olabilir. Ayrıca kuş pisliklerini temizlemek için zaman ayırır, deterjan ve fazla su kullanarak hem kimyasal etkilere maruz kalırız hemde paramız boşa gider.

    Daha bir çok örnek verilebilir, ancak sorunlar çeşitli olsa da çözüm yolu tektir. Kuşkonmaz Bariyer ile binalarda ve müstakil evlerimizde kuş problemlerine karşı hem ekolojik, hemde ekonomik bir koruma sağlayabiliriz.

    Üstelik balkonunuz veya terasınız, ailenizle rahat bir yemek yemeniz ve dostlarla içilecek kahveleriniz için sadece size kalır.


    Kuşlardan en çok zarar gören sektörler listelenseydi, Askeri ve sivil havaalanları kuş problemlerinden ani ve hayati olarak etkilenen ilk sektör olduğunu belirtir ve listede 1 numaraya yazabilirdik.

    Her şey o kadar ani gelişir ki; kuş, inişte veya kalkışta olan uçağın motoruna kapılır sonrası… Bu durum pilotların en çok zorlandıkları olaylardan biridir. Havaalanlarında kuşlarla mücadele etmek çok ciddi bir konudur.

    Kuşkonmaz Bariyer ile kuşların pist yakınlarında konaklama yapabileceği ne kadar nokta varsa lokal olarak bunun önüne geçebilirsiniz. Kuşların pist çevresindeki konaklama konforunu bozmak, hem insanlar hem de uçaklar için bir güvenlik unsurudur.


    Tren, Hızlı Tren enerji hatlarında, garlarında ve hayatımızın her alanında ihtiyacımız olan elektriği bizlere kadar taşıyan elektrik direklerimizde kuşlar gerek konarak gerekse yuvalanarak hem hayatını kaybetmekte hem de enerji akışında kesintilere neden olabilmektedir.

    Kuşları hatlardan korumak veya hatları kuşlardan korumak ? Hangi bakış açısına sahip olursanız olun size uygun çözüm ' Plastik Kuşkonmaz Bariyer ' dir.

    Kuşları öldürmeden sınırlandırmanın ekolojik ve ekonomik yolu !

    EİH Hatlarında kullanılacak plastik kuşkonmazlarda kuşların yuvalanmasını kolaylaştıran boşluklar olmamalıdır, metal içermemelidir ve teknik olarak sahip olması gereken başka özellikler de gerekir.3 yorum:

  1. Binamızın çatısını ve yazlığımı kaplattım aylardır hiçbir problem yaşamıyorum , gerçekten %100 etkili , çok kaliteli üretim plastik kuşkonmaz sektöründe öncü lider olmayı hak ediyorsunuz. Teşekkürler.

    YanıtlaSil
  2. satmış olduğunuz ürününüzü Trakyada 15 km enerji nakil hattında kullanma fırsatı bulduk gerçekten kaliteli kullanışlı bir malzeme tesisini yaptığımız müşterimiz çok memnun kaldı ayrıca 1200 metre siparişimizi taahhüt ettiğiniz zamanda (5 gün) elimize ulaştı güvenilir satıcı kısmet olursa bundan sonra sık sık çalışırız. Teşekkürler.

    YanıtlaSil
  3. Merhabalar , gemilerimizin güvertelerinde kuş kovma cihazları denedik fakat performans alamadık bunların etkisi nasıldır ?

    YanıtlaSil